Duruşmalar devam ediyor

Medet Önlü Suikastı’na tetikçiye yardım ederek iştirak ettiği belirlenen ve cinayetten beri 4.5 yıldır kaçak durumda olan Ömer Peltek’in 2017 Aralık ayında yakalanması ile başlayan ve ilk duruşması 6 Şubatta görülen davanın ikinci duruşması 17 Nisan’da gerçekleşti.
Duruşmada sanık Ömer Peltek’in savunmasına karşı beyanda bulunan Önlü ailesinin avukatı Erdal Doğan ; Ömer Peltek’in iddia ettiği gibi masum olmadığını,cinayetin asli faillerinden biri olduğunu ve bu nedenle iddianamede talep edildiği şekliyle cezalandırılması gerektiğini ifade etti.
Heyet, diğer sanıklar yönünden verilen hükme ilişkin Yargıtay’dan bilgi sorulmasına ve sanık Rızvan Ezbulatov hakkındaki yakalama kararının devamına, ayrıca sanık Ömer Peltek’in tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 11 Temmuz 2018 tarihine erteledi.
Duruşmaya AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Medet Önlü’nün yakınları ve Kafkas diasporasından çok sayıda kişi de izleyici olarak katıldı.