Medet Önlü davasında 7. duruşma tamamlandı.

Medet Önlü davasında 7. duruşma tamamlandı

Medet Önlü suikasti davasında 7. Duruşma 14.04.2016’da Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. Tutuklu sanıklar Murat Aluç ve Mehmet Akif Cömert’in hazır bulunduğu duruşmaya Medet Önlü’nün eşi, çocukları, yeğeni, taraf avukatları ile çoğunluğu Kafkas Diasporası’ndan oluşan kişiler, Ankara Çerkes Derneği temsilcileri, Kaffed temsilcileri, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Kayseri Milletvekili Hülya Nergis ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur izleyici olarak katıldı.
Daha önceki duruşmalarda Rızvan Ezbulatov’un 1994-1997 yılları arasında Bayrampaşa Cezaevinde tutuklu ya da hükümlü olup olmadığının tespiti amacıyla yapılan araştırma talepleri sonuçsuz kaldı.
Medet Önlü’nün öldürüldüğü günden beri yakalanamayan sanık Ömer Peltek de aradan geçen yaklaşık üç yıllık süreye rağmen yakalanmadı.
Bu nedenlerle davanın daha fazla uzamaması yönünden dosyanın yoklukta tutuklama kararı devam eden sanıklar Rızvan Ezbulatov ve Ömer Peltek yönünden ayrılmasına ve diğer sanıklar yönünden esas hakkındaki mütalaasını bildirmesi için Cumhuriyet Savcısı’na tevdine karar verildi.
Bir sonraki duruşmanın 02.05.2016 Pazartesi günü, saat 10.00’da yapılmasına karar verildi.